Arbetets museum - liten bild
Arbetets museum - liten bild
Arbetets museum - liten bild

Kontakta oss

Arbetets museum

Laxholmen

602 21 Norrköping

Telefon: 011-18 98 00 (växel)

Fax: 011-23 17 70

E-post: info[at]arbetetsmuseum.se

Facebook: www.facebook.com/arbetetsmuseum

Ledningsgrupp

Niklas Cserhalmi, Museidirektör niklas.cserhalmi[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 03, 073-331 81 82

Pia Öhrling, Ekonomichef pia.ohrling[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 08, 073-146 19 89

Marinette Fogde, Forskningschef marinette.fogde[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 22

Johanna Haverlind, Utställningschef Föräldraledig maj 2016-jan 2019.

Truls Olin, vik. Utställningschef truls.olin[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 02, 070-818 93 94

Helena Karlsson, Kommunikationschef helena.karlsson[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 09, 070-823 17 09

Fler kontaktpersoner

Nina Weibull Strömberg, Ekonomiassistent nina.weibull[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 07

Emma Harvey, Butiksansvarig, Inköpare Föräldraledig mars 2017-december 2017.

Jasmina Mujakic, Butik/reception jasmina.mujakic[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 12

Teresa Häll, Butik/reception teresa.hall[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 12

Annelie Egelin Tärning, Intendent annelie.egelin[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 06, 073-326 52 59

Andreas Nilsson, Samlings- och forskningskoordinator andreas.nilsson[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 24

Pernilla Lexhagen, Konferensansvarig pernilla.lexhagen[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 10

Graham Francis, Konferensvärd graham.francis[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 35

Christine Mars, Museipedagog christine.mars[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 32

Louise Zejlon, Museipedagog louise.zejlon[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 04

Lisa Johansson, vik Museipedagog lisa.johansson[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 14

Mårten Mellberg, Programansvarig marten.mellberg[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 23

Stefan Johansson, IT-ansvarig/Utställningstekniker stefan.johansson[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 17

Anders Eriksson, Fastighetsansvarig/Utställningstekniker anders.eriksson[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 16

Konstandinos Katsinas, Utställningstekniker konstandinos.katsinas[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 18

Helena Törnqvist, Arbetslivsintendent helena.tornqvist[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 26

Magdalena Åkerström, Arbetslivsintendent, Kunskapscentrum magdalena.akerstrom[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 25, 073-140 57 29

EWK-museet Centrum för politisk illustrationskonst

Carina Milde, Intendent carina.milde[at]arbetetsmuseum.se 011-23 17 15, 073-357 17 15

Kontakt

Arbetets museum Laxholmen 602 21 Norrköping

Telefon: 011-18 98 00 (växel) Fax: 011-23 17 70 E-post: info@arbetetsmuseum.se

www.facebook.com/arbetetsmuseum